Hyn ne PC te dikujt permes CMD-se
Per te hy ne kompjuter te dikujt permes CMD-se ateher ju duhet me pas rrjetin LAN (Local Area Network), apo mund ta perdorni ne internet caffe. Shko Start pastaj RUN aty shenojm cmd Pastaj do u hapet nje dritare prompt pastaj aty shenoni telnet dhe klikoni enter pastaj shenoni shkronjen o dhe klikoni enter posht saj e shenon keshtu //10.52.58.210/c$ dhe klikoni enter (ju e ndryshoni iP-ne) nese ai kompjuter eshte ndez ateher do del connecting.... dhe do qaseni dhe mund te shikoni ndonje folder sharing etj etj...met mira, pra ju e perdorni kete metod veq tek Ip-ja e jep Ip ndryshe
 
 
Today, there have been 2 visitors (18 hits) on this page!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free