si te krijojme server online ne cs

Kodi: Si të krijojm Server Windows Me Amx Mod , State Me etj. ::::::::::::::::::::::: :Autori : SpY|bes! : :Site: www.act-crew.li: ::::::::::::::::::::::: Instalojm Counter Strike 1.6 . Me pas e instalojm patch v21 ne C:Program FilesValve . Tash fillojm instalimin e Admin Mod e Extratojm niher dhe fillojm me instalim . Shkojm ne folderin admin mod dhe klikojm te install admin aty te direktoriumi ja japim ku gjendet hl.exe - pra ne rastin ton direktoriumi i hl.exe osht : C:Program FilesValvehl.exe me pas ta qet ta zgjedhesh modelin e lojes 1. Counter Strike 2. Half Life na e shkrujm 1 edhe ok Tash vazhdojm me konfigurimin e Admin mod admin mod gjendet ktu --> C:Program FilesValvecstrikeaddonsadminmod vazhdojm me konfigurim pra hapim filen adminmod.cfg dhe e editojm kto tri sene: admin_bot_protection 1 (nga zero ne 1) admin_connect_msg "Miresevini ne SpY|Game Server 1.6..." une e kom bo kshtu ju ja boni emrin e juj te serverit admin_repeat_msg " Ky server u mundësua nga SpY|bes!" une e kom bo kshtu ju e beni si deshironi u kry me admin Mod. Vazhdojm me Amx mod pra se pari e bejm ekstract nga winrari dhe folderin amx e vendosim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons tash vazhdojm me konfigurim C:Program FilesValvecstrikeaddonsamxconfig/amx.cfg ktu kena per me konfiguru vazhdojm 1) amx_scrollmsg "Miresevini në %hostname% -- Ky server u mundësua nga SpY|bes!" 600 ktu une e kam konfigururar ju e vendosni emrin e serverit tuaj etj ky osht nje mesazh qe del gjat lojes dhe tregon se serveri perdor amx 2)Ky server perdor Amx nVisit http://ast-crew.info" "000100255" Edhe ktu ju ja ndryshoni Pra edhe konfigurimi i Amx Mod perfundoj vazhdojm me instalim dhe konfigurim te stats me ,kjo osht nje shtes per server qe tregon statistika te ndryshme mbi lojtaret E kopjojm folderin e stats me dhe e qesim ne C:Program FilesValvecstrikeaddons vazhdojm me konfigurim dhe shkojm hapim fajllin statsme.cfg.... editojm kto // Rank by AUTHID // If you play with bots, or on a LAN Server you should *not* enabled Rank by AUTHID sm_storebyauth 0( nga 1 ne zero) si dhe : // Allow for logging bots to top10 sm_rankbots 0 (nga 1 ne zero) pra perfundoj edhe konfigurimi i stas me tash vazhdojm me hapin e fundit metamod shkojm ne meda mod direktorium dhe editojm fajllin plugins.ini dhe vendosim keto : win32 addons/amx/dlls/amx_mm.dll win32 addons/amx/modules/csstats_mm.dll win32 addons/amx/modules/fun_mm.dll win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll win32 addons/adminmod/dlls/amx_admin.dll win32 addons/statsme/dlls/statsme_mm.dll Win32 addons/adminmod/dlls/admin_MM.dll Pra tash na ka mbetur vetem edhe nje hap qe ta konfigurojm server.cfg C:Program FilesValvecstrikeserver.cfg ktu gjindet e hapim me notepad dhe shlyjm qka gjendet ne te dhe vendosim kto komanda hostname "SpY|Game Server 1.6" ( ju e vendosni emrin e serverit te juaj mp_autokick 0 mp_autocrosshair 0 mp_autoteambalance 0 mp_buytime 2 mp_consistency 1 mp_c4timer 35 mp_fadetoblack 0 mp_falldamage 0 mp_flashlight 1 mp_forcecamera 3 mp_forcechasecam 2 mp_friendlyfire 0 mp_freezetime 0 mp_fraglimit 0 mp_hostagepenalty 0 mp_limitteams 6 mp_logfile 1 mp_logmessages 1 mp_logdetail 3 mp_maxrounds 0 mp_playerid 0 mp_roundtime 3 mp_startmoney 800 mp_timelimit 35 mp_tkpunish 0 mp_winlimit 0 sv_aim 0 sv_airaccelerate 10 sv_airmove 1 sv_allowdownload 1 sv_clienttrace 1.0 sv_clipmode 0 sv_allowupload 1 sv_cheats 0 sv_gravity 800 sv_lan 1 sv_maxrate 7000 sv_maxspeed 320 sv_maxupdaterate 101 sys_ticrate 10000 decalfrequency 60 pausable 0 log on decalfrequency 60 edgefriction 2 host_framerate 0 exec listip.cfg exec banned.cfg rcon_password 123456789 (ju e vendosni paswordin si te doni por mos e harroni se ju vyn per server kur ta startojm Tash na mbetet vetem ta startojm serverin neve na ka dalur nje ikon me emrin Dedicated Server ne desktop kur e kemi instalur patchin v21 pra klikojm ne ate ikon game : Counter- Strike Server name : Emri Serverit Map: qfar mape deshironi Network: Internet Max.Players : Sa te doni ju Udp port : 27015 RCON pasword : paswordi qe e vendosem ne server.cfg edhe start server qe ta startojm serverin Pra ju tash keni serverin tuaj Pershendetje ::::::::::::::::::::::: :Autori : SpY|bes! : :Site: www.act-crew.li: ::::::::::::::::::::::: Filet për Server mund ti downladoni ktu: Kodi: http://rapidshare.com/files/59170815/inluded_files.rar.html http://depositfiles.com/en/files/1920139 http://www.filefactory.com/file/f3043f/ http://www.megaupload.com/?d=3WY7CN33

 
 
Today, there have been 2 visitors (72 hits) on this page!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free